logo

René Latosa

Velmistr René Latosa se narodil v Kalifornii, v USA. Jeho otec Juan Latosa (původem Filipínec) zde zaměstnával mnoho krajanů na plantážích po velé Kalifornii. Ve svých 17 letech začal navštěvovat tréninky Escrimy na Stockton Escrima Academy. Zde vyučovali např. Angel Cabales, který praktikoval Serrada Escrimu, dále Maximo Sarmiento boj s nožem a Cadena De Mano, Dentoy Revilar na Serradu a Leo Giron na Largo Mano.Zde se René naučil mnohému co později mělo velký vliv na tvorbu Latosa Escrimy.


Největší vliv ale na něho měl jeho otec Juan, o kterém nejdříve ani netušil, že je vynikajícím bojovníkem Escrimy.Pokračoval i dále v trénincích na Stockton Academy a zároven‘ trénoval se svým otcem, který ho naučil chápat a používat koncepty, na kterých je postavena celá Latosa Escrima.

Zhruba po pěti letech tréninku musel René opustit Stockton kvůli službě v US Air Force. I zde nadále pokračoval v trénincích a rozvoji svého systému.

Velmistr Rene se tréninku věnuje již hodně přes 30let. Byl první, kdo FMA (Filipino Martial Arts) přivedl do Evropy a zasloužil se o popularizaci nejen bojových umění, ale i filipínské kultury.


V současné době cestuje po celém světě a šíří Latosa Escrimu napříč různými zeměmi a organizacemi. Máme velké štěstí, že navštěvuje pravidelně i Českou Republiku.